понеділок, 30 вересня 2024 р.


 

29 вересня 2024 року минають 83-і роковини початку розстрілу євреїв в урочищі «Бабин Яр» у Києві. За два дні 29 та 30 вересня 1941 року гітлерівські нацисти розстріляли там майже 34 тисячі київських євреїв. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту. 

Педагоги та учні нашого ліцею пам’ятають цю трагічну дату і провели заходи  з метою усвідомлення учнями важливості толерантного ставлення до інших народів.

У 2 та 4 класах проведено годину спілкування, присвячену 83-тім роковинам від початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Учні дізналися, що таке “Бабин Яр” та які злочини здійснювало німецьке командування під час Другої світової війни.


Шестикласникам проведено виховну годину на тему: "Бабин Яр: без права на забуття ", мета якої –  увічнення однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії та вшанування пам'яті мільйонів жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України.

Учні 7 класу  провели онлайн виховну годину на тему: "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії". Школярі пригадали сумні сторінки історії: трагедію Бабиного Яру і концентраційні табори. Дізналися про вплив трагедії на людство, на історичну пам'ять сучасності. Також визначили причини трагедії Бабиного Яру.


"Трагедія Бабиного Яру - в серці українського народу" — це тема години спілкування учнів 8-9 класів.Під час цього виховного заходу учні пригадали трагічні події масового розстрілу, однієї з найтрагічніших і найжахливіших сторінок в історії людства, що сталися в Бабиному Яру та вшанували пам’ять невинних жертв нацистського режиму. Також дізналися, що крім Бабиного Яру, на території нашої країни є сотні місць, де під час Другої світової війни нацисти страчували євреїв. Однією з таких ран Голокосту на українській земліє Дробицький Яр, де розстріляли майже 20 тисяч євреїв — переважно мешканців Харкова та найближчих до міста населених пунктів.

Десятикласники підготували презентацію присвячену 83-ім роковинам  від початку масових розстрілів у Бабиному Яр. Презентація містила чимало фактів про жахіття, через які довелося пройти жертвам Бабиного Яру. Готуючи матеріали до презентації учні усвідомили небезпеку, яку несла антигуманна нацистська ідеологія. Також учні підготували окремий інформаційний блок про долю Олени Теліги.

Під час виховних заходів всі учні дійшли єдиного висновку, що не можна забувати ці страшні історичні події, щоб не допустити знову повторення трагедії.

Немає коментарів:

Дописати коментар